לחץ להגדלה
ארז אשכנזי
לחץ להגדלה
ארז
ATenobsege ATenobsegeST הדליק/ה נר לזכרו ב-03/09/2017: "By dealing together, two of you can address problems of self-esteem and mutual trust. He is content, and the the complete opposite of what we think later years has in store for us.".
 
עידו ב הדליק/ה נר לזכרו ב-09/05/2016: "תהיה נשמתך צרורה בצרור החיים.דמות מופת".
 
לנרות זיכרון נוספים לחץ כאן
להדלקת נר לזכר ארז אשכנזי, אנא מלא את הטופס הבא:
שם פרטי:
שם משפחה:
תוכן: (עד 120 תווים)
הדלק
נקה
לשליחת הודעה למכריך על אתר לזכר ארז אשכנזי, אנא מלא כאן את כתובות הדוא"ל שלהם:
שלח
נקה
אם ברצונך לקבל הודעה בדוא"ל בכל פעם שאתר זה מתעדכן, לחץ כאן
למשפחתו ולהוריו בפרט / ליטל ק. (סתם ילדה שכותבת למשפחה שלו)
אני לומדת בבית ספר ליד בית שאן . בטקס יום הזיכרון של שנה שעברה (2009) הקרינו מצגת על ארז וסיפרו בקצרה על החיים שלו ואני הקשבתי בדריכות ובעניין . אהבתי את הסיפור חיים שלו (שלצערי היו קצירם מאוד) ובכיתי עד לסיום המצגת .אתמול היה יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל השני בבית הספר הזה שני לומדת בו (עברתי ללמוד שם בשנה שעברה) 19.04.2010 הטקס לא היה משהו זאת אומרת היו המון בעיות טכניות וכאלה.לא התרגשתי הכלל עד שהקריאו את שמות הנופלים ורצו תמונות על המסך הגדול מעל לבמה.מתחת לכל תמונה היו פרטים בסיסיים שם החייל מקום מגוריו , תפקידו ואיך ומתי נפל ובן כמה היה בנופלו עד שהגיעה התמונה של ארז נזכרתי מיד במצגת של שנה שעברה הבטתי טוב טוב בתמונה והתחלתי לבכות הסתכלתי לתוך העניים שלו חייל יחיד מתוך אלפי חיילים שלצערינו הרב! נפלו ארז היחיד שצמרר אותי ניסית להזכר ולחפש בזיכרון שלי פרטים עליו אולי זכור לי משהו מהמצגת של שנה שעברה ולא הגעתי הביתה וחיפשתי באינטרנט מידע משהו , לא חשבתי שאמצע כל כך הרבה אתרים עם מידע וסיפורים שונים על ארז.אני רוצה להגיד שם מישהו מההורים שלו ,מהחברים הטובים שלו , בן \ בת דוד \ה  קורא או יקרא את ה"מכתב" הזה אי פעם אנא צרו איתי קשר בבקשה יש לי אימייל וגם אייסי למי שמכיר. אימייל שלי : no_oki25@walla.com האייסי שלי : 384193334. אני מאוד הייתי רוצה לשמוע סיפורים אפילו לראות תמונות נוספות ולדעת יותר בבקשה. אני מחכה אולי בכל זאת יקראו את המכתב הזה אי פעם .
ביה"ס לכדורגל של הפועל ת"א ע"ש ארז אשכנזי. / ינון אשכנזי (אבא)
עם היוודע דבר נפילתו של לוחם השייטת, סמ"ר ארז אשכנזי ז"ל בפעילות מבצעית בעזה בחודש ב- 27.6.03, התקשרו ראשי הפועל "כתר" ת"א למשפחה והביעו רצון עמוק וכוונה אמיתית להנציח את זכרו של ארז. ארז ז"ל, היה ידוע כאחד האוהדים ה"שרופים" של הפועל ת"א בכלל ובעמק בית שאן בפרט. מאז ילדותו, ארז דאג לנסוע לכל המשחקים, כולל משחקי החוץ והיה בין יושביו הקבועים של "שער חמש". השנה, הוחלט על הקמתו של בית ספר לכדורגל, נושא את שמו של ארז, הפרוייקט הוא בסיוע ושיתוף פעולה של הפועל "כתר" ת"א, המועצה האזורית בקעת בית שאן וראשי הפועל בית שאן. בית הספר מנוהל על ידי, ינון אשכנזי, אביו של ארז ז"ל ובסיוע של מנכ"ל מחלקת הנוער של הפועל בית שאן- אבי לוי. כיום, כבר בפתיחת הפרוייקט, ישנם כ- 120 חניכים שבאים מכל יישובי עמק בית שאן לרבות העיר בית שאן.

ינון אשכנזי מספר על הפרוייקט: "חרטנו על דגלנו שפרוייקט זה יהיה ברוח של לוחמי השייטת, רוח המצוינות, רוח של אהבת הארץ". ינון גם מתכוון ליזום פעילות ממשית בנושא: "אנשי השייטת, מפקדיו וחבריו של ארז יבואו להרצאות בפני ילדי הפרוייקט אודות רוח הצוות ואהבת הארץ". פעילות הפרוייקט מרוכזת ברובה בקיבוץ מסילות, בישובי ביכורה, בעיר בית שאן ובמושבי הסביבה. בין היוזמות הייחודית שעומדות על הפרק נבנית תוכנית להקמת קבוצת בנות שתתאמן ותפעל במסגרת החינוכית שבפרוייקט בית שאן.

בבית שאן עובד מתחילת פבואר פרויקט שכולל בתוכו 40 ילדים. קבוצה אחת של 20 בנים בגילאים ד-ו וקבוצה אחת של 20 בנות באותם גילאים.
בפרויקט ישנו שיתוף פעולה של הפועל "כתר" תל אביב ביחד עם מסגרת פנימית יום בבי"ס גלבוע בעיר וילדים מעמותת ידידים שפועלת העיר.
אוכלוסיית היעד שאליה הוכוון הפרויקט במקום הם אותם 30 ילדים הנמצאים במסגרת פנימית היום ואתם משולבים 10 ילדים , עולים חדשים מארגנטינה שנמצאים כשנה בארץ.
מטרה מרכזית בפרויקט זה חיבורם של אותם עולים חדשים דרך הכדורגל לכלל החברה.
את הצד החינוכי מעניקה מסגרת פנימית היום ביחד עם מדריכים של עמותת ידידים ע"י תמיכה בלימודים שניתנת לילדי הפרויקט כ-שלוש פעמים בשבוע בשעות אחה"צ. על הצד המקצועי אחראי מאמן שנותן שני אימונים בשבוע.
את הפרויקט מנהל שמעון עובדיה, סגן מנהל בית הספר ומנהל פנימית היום במקום.
את פרויקט זה מלווה ינון אשכנזי ממנהלי הפרויקט הקיים בבית שאן. נעשות פעולות משותפות בין פרויקט זה לבין ילדי המושבים, הקיבוצים וילדי העיר בית שאן ששיכים לפרויקט לזכרו של ארז אשכנזי ז"ל, בנו של ינון שנהרג בפעילות מבצעית של השייטת ברצועת עזה.
ערן כהן זדא, מאמן הפרויקט אומר: "הילדים פשוט מחכים לאימון, אני מציין במיוחד את פעילות קבוצת הבנות שמראות רצינות והתמדה שהבנים יכולים ללמוד ממנה".
אירית, רכזת פנימיות היום באזור אמרה לאחר שביקרה בפרויקט: "לראות את הצבע הזוהר על בגדי הילדים והשמחה באימון זהו מעשה מבורך של הפועל "כתר" תל אביב. אני מקווה שנוכל להרחיב שותפות זו למקומות אחרים".


חלם את השלום ושילם את המחיר / עד עולם

בעיצומה של מלחמת שלום הגליל נולד ארז אשכנזי. הוריו, בתיה וינון, קראו לבנם על שם עצי ארז הלבנון. התינוק בעל העיניים החייכניות גדל להיות בחור חסון ורחב גוף. והגוף הזה הכיל בתוכו נשמה גדולה, רגישות חברתית ואהבה רבה למשפחתו, לחבריו ולמלכי אהבת חייו.
סקרנותו הטבעית ורצונו לדעת באו על סיפוקם בבית הספר. "ארז היה תלמיד מצטיין ושקדן", מספרים הוריו, "ותמיד מוקף חברים".
לצד משיכתו לידע, נמשך ארז גם לספורט. הוא היה שחקן כדורעף מצטיין בנבחרת הפועל בקעת בית שאן וייצג את ישראל בנבחרת הנוער. בעקבות אביו נעשה אוהד מושבע של הפועל תל אביב. "הוא הביא איתו למשחקים כמויות של אדרנלין", מספר אלמוג אלוני, שישב לצידו בשער 5 בבלומפילד. בבקעת בית שאן מתאמנים היום 170 ילדים בביה"ס אזורי לכדורגל שהוקם לזכרו.
בתום קורס צלילה שעבר גמלה בו ההחלטה להתגייס לשייטת. המסלול היה מפרך אך בסיומו לא היה מאושר ממנו. ארז נפל במהלך פעילות מבצעית בעזה. "כאילו נגזר שדווקא הוא, שהאמין וחלם את השלום, ישלם את המחיר", ספד לו מפקדו.


(כתבת זכרון שהתפרסמה לזכרו של ארז ב"ידיעות אחרונות" ביום 28.6.04)

יהי זכרו ברוך / אורון בולגנים   לקריאה  
OgpilRwhAWUcNCHtbi / Rohan Rohan (sadGpOKkcDNSptt)   לקריאה  
למה אלוהים לוקח דווקא את הטובים? / שחף לאלו   לקריאה  
חזק ואמץ / אורי   לקריאה  
ארז.. / שרי ( רכזת סטודנטים בביה"ס לכדורגל ע"ש ארז ז"ל)   לקריאה  
אני רוצה לספר כמה דברים על ארז. / ארז הדר (אבא שלי בן דוד שלו.)   לקריאה  
תשמור עלינו מלמעלה / ליאור א (שנינו אוהדי הפועל)   לקריאה  
להוספת דברים לזכרו לחץ כאן 
שם פרטי:
שם משפחה:
חיפוש מתקדם
דף הבית |  יצירת אתר זיכרון |  מידע לאבלים ולמנחמים |  אודות "עד עולם" |  תקנון |  צור קשר |  כל אתרי ההנצחה
כל הזכויות שמורות ©